twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

Atorwastatyna Actavis

dostępna w kolejnych krajach europejskich

Firma Actavis wprowadziła lek zawierający atorwastatynę na 8 rynków europejskich, w których wygasła właśnie ochrona patentowa preparatu Lipitor®/Zarator® firmy Pfizer. Odpowiednik leku Lipitor® produkowany przez Actavis będzie od teraz dostępny w Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Szwecji oraz we Francji i Włoszech.

Atorwastatyna obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Jest powszechnie stosowana w leczeniu hipercholesterolemii. Mechanizm działania tego leku polega na zahamowaniu działania kluczowego enzymu w biochemicznej kaskadzie powstawania cholesterolu. Preparat obniża przy tym głównie stężenie LDL oraz podwyższa HDL (tzw. dobry cholesterol). Lek przynosi również wymierne korzyści leczeniu choroby niedokrwiennej serca.

Atorwastatyna jest określana mianem najpopularniejszego leku świata. Od czasu rejestracji w 1996 r. preparat ten utrzymuje się w czołówce listy najlepiej sprzedających się leków na świecie. W 2010 r. sprzedaż atorwastatyny na świecie osiągnęła 9,2 mld EUR, a w Europie 2,1mld EUR (wg danych IMS Health). Do tej pory atorwastatyna produkowana przez Actavis dostępna była w 15 krajach europejskich. W Polsce atorwastatyna firmy Actavis dostępna jest od 2008 r. pod nazwą handlową Torvalipin®.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK