twitter
logowanie/rejestracja

Lek w Polsce

nowy numer czasopisma "Lek w Polsce" 10/2019

Nadeszła jesień – na razie łagodna, ale nie łudźmy się, z każdym dniem pogoda nie będzie ulegać poprawie. Staramy się być konsekwentni, ponieważ wiemy, że w aptekach zjawiskiem dosyć powszechnym jest duża rotacja personelu, przychodzą nowi, młodzi pracownicy, zatem naszym zadaniem jest powtarzanie niektórych tematów, zwłaszcza związanych z sezonowymi zachorowaniami na infekcje górnych dróg oddechowych (GDO), w tym z chorobą przeziębieniową,  oraz często występującymi izolowanymi objawami nieżytu górnych (i często wtórnie – dolnych) dróg oddechowych. Artykuły zawierają materiały pozornie nakładające się na siebie, jednak przy uważnej lekturze widzimy, że te same preparaty i metody lecznicze przedstawione są przez różnych autorów w odmiennych konfiguracjach. A więc prezentujemy „bolus jesienny”. Wiemy, że infekcje GDO to numer jeden wśród zachorowań u pacjentów szukających w aptece pomocy w samoleczeniu. Zanim wytoczymy cięższe działa, warto zastosować Naturalne preparaty w leczeniu i profilaktyce infekcji górnych dróg oddechowych, które są bezpieczne i w dużym odsetku przypadków zapobiegają lub powstrzymują wczesne stadia choroby, a są pomocne także jako adiuvans w leczeniu bardziej zaawansowanych i cięższych przypadków. Zresztą dokument europejski (EPOS) oficjalnie uznaje fitoterapię za część schematu postępowania w niepowikłanym zapaleniu błony śluzowej nosa i zatok, w celu wspomagania procesów oczyszczania górnych dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny.

reklama

Leczenie kaszlu w praktyce lekarskiej i farmaceutycznej

Kaszel, czyli reakcja odruchowa organizmu na podrażnienie zakończeń nerwowych błony śluzowej górnych dróg oddechowych, może występować jako izolowany objaw lub towarzyszyć innym symptomom. W zależności od obecności lub braku wydzieliny dróg oddechowych, a także czasu trwania (kaszel ostry, podostry lub przewlekły) i jego nasilenia, należy zaplanować dalsze postępowanie. Leczenie kaszlu powinno przede wszystkim polegać na likwidacji jego przyczyny. Jeśli jednak jej usunięcie jest niemożliwe bądź nieskuteczne, można wdrożyć leczenie przeciwkaszlowe preparatami działającymi ośrodkowo jak dekstrometorfan, butamirat, kodeina lub działającą obwodowo lewodropropizyną. W przypadku kaszlu produktywnego korzystne natomiast może być zalecenie leków wykrztuśnych, np. gwajafenezyny, acetylocysteiny lub bromheksyny.

SHECELL dermatologic SKÓRA DOJRZAŁA

Skład: Biopolimer DIBUSHILED PRO-HEAL™, Glycofilm® 1.5P., Matrixyl® Synthe’6™, ceramidy, alantoina, pantenol, witamina E, olej abisyński, nowoczesne filtry UVA i UVB.

Działanie: Wyraźnie zwiększa nawilżenie, elastyczność, jędrność oraz gęstość skóry. Redukuje i wygładza zmarszczki. Poprawia owal twarzy. Nadaje skórze zdrowy koloryt. Pozostawia delikatny film ochronny na powierzchni skóry.

Wskazania: Codzienna pielęgnacja skóry dojrzałej.

Stosowanie: 2 razy dziennie rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy. 

Opakowanie: tuba 40 ml.

Podmiot odpowiedzialny: Producent - Celther Polska Sp. z o.o. Dystrybutor - LEK-AM Sp. z o.o.

Cena: 52 zł.

SHECELL dermatologic SKÓRA ODWODNIONA

Skład: Biopolimer DIBUSHILED PRO-HEAL™, Glycofilm® 1.5P, alantoina, pantenol, koncentrat lipidów, olej szafranowy, kwas hialuronowy, hydromocznik, kompleks substancji nawilżających (gliceryna, seryna, trehaloza i mocznik), nowoczesne filtry UVA i UVB.

Działanie: Intensywnie i długotrwale nawilża skórę. Wygładza i uelastycznia skórę. Pozostawia delikatny i aksamitny film ochronny. Przywraca równowagę fizjologiczną skóry.

Wskazania: Codzienna pielęgnacja skóry odwodnionej

Stosowanie: 2 razy dziennie (rano i wieczorem) na oczyszczoną skórę twarzy.

Opakowanie: tuba 40 ml.

Podmiot odpowiedzialny: Producent - Celther Polska Sp. z o.o. Dystrybutor - LEK-AM Sp. z o.o.

Cena: 52 zł.

reklama

SHECELL dermatologic SKÓRA NACZYNKOWA

Skład: Biopolimer DIBUSHILED PRO-HEAL™, Glycofilm® 1.5P, trokserutyna, olej z pachnotki, kompleks ekstraktów z ruszczyka, wąkroty azjatyckiej, nagietka, kasztanowca i lukrecji, kwas hialuronowy, alantoina, pantenol, Optisol™ OTP-1 nowoczesny nieorganiczny filtr słoneczny.

Działanie: Zmniejsza ilość i wielkość zmian naczyniowych. Zmniejsza skłonność naczyń do pękania. Zmniejsza zaczerwienienia. Pozostawia delikatny film ochronny. Maskuje zaczerwienienia i rozszerzone naczynka.

Wskazania: Codzienna pielęgnacja skóry naczynkowej.

Stosowanie:  2 razy dziennie (rano i wieczorem) na oczyszczoną skórę twarzy.

Opakowanie: tuba 40 ml.

Podmiot odpowiedzialny: Producent - Celther Polska Sp. z o.o. Dystrybutor - LEK-AM Sp. z o.o.

Cena: 52 zł.

SHECELL dermatologic SKÓRA Z PRZEBARWIENIAMI

Skład: Biopolimer DIBUSHILED PRO-HEAL™, Glycofilm® 1.5P, witamina C, kompleks kwasów AHA, kwas hialuronowy, alantoina, pantenol, olej szafranowy, złoty pigment, nowoczesne filtry UVA i UVB.

Działanie: Wyraźnie rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Redukuje wielkość przebarwień i zmniejsza intensywność ich zabarwienia. Chroni przed promieniowaniem UV. Doskonale nawilża.

Wskazania: Codzienna pielęgnacja skóry z przebarwieniami.

Stosowanie: 2 razy dziennie (rano i wieczorem) na oczyszczoną skórę twarzy.

Opakowanie: tuba 40 ml.

Podmiot odpowiedzialny: Producent - Celther Polska Sp. z o.o. Dystrybutor - LEK-AM Sp. z o.o.

Cena: 52 zł.

SHECELL dermatologic SKÓRA ATOPOWA, SUCHA I BARDZO SUCHA

Skład: Biopolimer DIBUSHILED PRO-HEAL™, Glycofilm® 1.5P, Defensil® Plus, ceramidy, alantoina, pantenol, witamina E, masło shea i olej abisyński.

Działanie: Skutecznie koi i łagodzi wszelkie podrażnienia skóry. Pozostawia delikatny film ochronny na powierzchni skóry.Odżywia i regeneruje skórę. Poprawia kondycję skóry atopowej, suchej i bardzo suchej.

Wskazania: Codzienna pielęgnacja skóry atopowej, suchej i bardzo suchej. 

Stosowanie: 2 razy dziennie (rano i wieczorem) na oczyszczoną skórę twarzy. 

Opakowanie: tuba 40 ml.

Podmiot odpowiedzialny: Producent - Celther Polska Sp. z o.o. Dystrybutor - LEK-AM Sp. z o.o.

Cena: 52 zł.

Leki i choroby wieku podeszłego

Kongres Opieka Farmaceutyczna od Zaraz

Kongres odbędzie się 15 grudnia w Krakowie, w Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha. Program kongresu został przygotowany na podstawie wyników ogólnopolskiego Pilotażu Wdrożenia Opieki Farmaceutycznej z praktykami grupy opieka.farm, dzięki czemu poruszane tematy dotyczyć będą faktycznych problemów lekowych i sytuacji, z którymi mierzą się na co dzień farmaceuci w aptekach. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać różnorodnych prelegentów. Są wśród nich farmaceuci, którzy na co dzień pracują poza granicami Polski (Stany Zjednoczone, Holandia), lekarze oraz farmaceuci znający polskie realia pracy za pierwszym stołem. Tak szeroka perspektywa ma pomóc odbiorcom spojrzeć na temat kongresu, czyli leki stosowane w chorobach wieku podeszłego, w kompleksowy sposób. Miesięcznik "Lek w Polsce" jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Odzyskać kontrolę nad cukrzycą

Światowy Dzień Cukrzycy

Nie bez powodu cukrzyca została okrzyknięta przez Organizację Narodów Zjednoczonych epidemią XXI w. Obecnie choruje na nią ponad 420 mln ludzi na całym świecie. W Polsce to ok. 3 mln pacjentów, a liczba ta wciąż dynamicznie rośnie – obecnie osób z cukrzycą przybywa o ok. 2,5% rocznie. Chorych może być znacznie więcej, ponieważ wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że choruje. Bardzo ważne jest rozpoczęcie jej leczenia, jak najwcześniej. Pozwoli to na uniknięcie chorób i powikłań z nią związanych, takich jak m.in.: zawał serca, udar mózgu, utrata wzroku, niewydolność nerek czy amputacja dolnej kończyny. Nieleczenie cukrzycy lub nieodpowiednie leczenie zwiększa ryzyko tych powikłań. 

HPV a rozwój raka szyjki macicy

Wczesne wykrycie wirusa może zapobiec chorobie

Co roku 3,2 tys. kobiet w Polsce dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. 2 tys. kobiet rocznie umiera z tej przyczyny. W wielu przypadkach za rozwój nowotworu odpowiada wirus HPV, którego wykrycie na bardzo wczesnym etapie może zapobiec chorobie. Kluczowa jest więc edukacja na temat HPV, dostępnych rozwiązań umożliwiających wykrycie wirusa HPV, jak również zwiększenie samokontroli kobiet. Kampania edukacyjna #TestujNieStresuj, której inicjatorem jest Neumann Labs, ma na celu zachęcić kobiety do systematycznej samokontroli, także w otoczeniu domowym. 

reklama
Lek w Polsce

ISSN: 1231-028X

IC: 63.85 pkt

Edukacja: 5 pkt

reklama
Producenci informują
więcej »
reklama

Na skróty

Informacje

 

Copyright © Medyk sp. z o.o

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK